2021-22 DÖNEMİ “İSTANBUL ROTARY SANAT FONU” BAŞVURU KOŞULLARI

İstanbul Rotary Kulübü Derneği ("İstanbul Rotary Kulübü"), 25-40 yaş grubundaki sanatçılara destek olmak ve ülkemizin sanat alanındaki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla: “İstanbul Rotary Sanat Ödülü Yarışması ve Sergisi” programını güncelleyerek, “İstanbul Rotary Sanat Fonu” programını oluşturmuştur.

İstanbul Rotary Sanat Fonu Seçici Kurulu ("Seçici Kurul") tarafından, İstanbul Rotary Kulübü yönetiminin onayıyla oluşturulan bu programa sanatçılar tamamlanmış işleri ile değil, fon desteği ile gerçekleştirmeyi öngördükleri projeleriyle başvuracaklardır. Fon desteği almaya hak kazanan sanatçıların, projeleri sonucunda ürettiği yapıtlar ilgili medyada, dijital platformlarda kamuyla ve sanat çevreleriyle buluşturulacak ve günün koşullarına bağlı olarak, İstanbul Rotary Kulübü tarafından belirlenecek uygun mekânlarda / platformlarda sergilenebilecektir. İstanbul Rotary Kulübü sergiyi düzenlemek veya düzenlememek hususundaki haklarını saklı tutar.

Bu dönem Seçici Kurul aşağıda (7) altında belirtilmiştir.


Yarışmaya katılan adaylar yarışmaya katılmak üzere başvurduğu andan itibaren bu şartnamedeki tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.